Festival

Životnatreku21.–23.května2027

Je to tady – festival bude znovu! Atmosféra na letošním ročníku a velmi pozitivní zpětná vazba nás přesvědčila, že v tom musíme pokračovat. Takže to nebudeme natahovat: 4. ročník festivalu Život na treku bude 21.–23. května 2027, zase v Kubasově Mlýně. Přednášky, workshopy, testování gearu, procházky, večerní táborák a hlavně lidé, se kterými si máš o čem povídat.

Chci vědět o vstupenkách jako prvníprodej vstupenek spustíme brzy

Kubasův Mlýn

Hrádek, Pardubický kraj | Kapacita 150 míst

Kdy: pátek 21. 5. – neděle 23. 5. 2027
Přesný časový harmonogram (zahájení, první přednáška, ukončení) zveřejníme spolu s programem.
Festival Život na treku 2024
Festival Život na treku 2024
Festival Život na treku 2024
Festival Život na treku 2024
Festival Život na treku 2024
Festival Život na treku 2024
Kapacita: pouze 150 míst
Počet míst bude omezený. Festival Život na treku není masovka. Je to víkendový retreat pro 150 nadšenců do ultralightu a dálkových treků, s námi i s přednášejícími si večer pokecáš u piva.
Zázemí
Spát můžeš klasicky ve stanu na louce, nebo si k lístku ulovit jedno ze 40 lůžek pod střechou.
Kde: Kubasův Mlýn, Hrádek u Ústí nad Orlicí (Pardubický kraj)
Kouzelný areál na samotě u lesa, který jsme si letos zamilovali. Areál na samotě u lesa, louka na stany, teplé sprchy a dost místa na to, abys po přednáškách a společném programu našel chvíli klidu.
Dron foto
Místo festivalu Kubasův Mlýn – exterier
Místo festivalu Kubasův Mlýn – pokoje
Místo festivalu Kubasův Mlýn – exterier
Místo festivalu Kubasův Mlýn – jídelna
Místo festivalu Kubasův Mlýn – exterier

Nasaj atmosféru předchozích ročníků

Festival Život na treku 2024
Festival Život na treku 2024
Festival Život na treku 2024
Festival Život na treku 2024
Festival Život na treku 2024
Festival Život na treku 2024
Festival Život na treku 2024
Festival Život na treku 2024
Festival Život na treku 2024
Život na Treku Neděle-128
Festival Život na treku 2024
Festival Život na treku 2024

Program

Program právě připravujeme! Opět se můžeš těšit na přednášky z dlouhých treků, praktické workshopy, soutěže o ultralehké vybavení, testovačku gearu, večerní oheň i ranní jógu. První jména prozradíme v newsletteru a na našich sítích.

Přednáška PCT Anet a Barča
Přednáška
Anet Valachová & Barča Strihová

Potkaly se na PCT: Dvě holky, jeden legendární trail

Hike your own hike aneb jak jít podle sebe a neztratit při tom parťačku

pátek 15:00
Hlavní stage
Přednáška Kungsleden Lucka Kutrová
Přednáška
Lucka Kutrová & Marvel

Zimní Kungsleden: 440 km na lyžích švédskou divočinou

Příběhy, ze kterých mrazí, a jedno velké přátelství, které zahřeje

pátek 18:00
Hlavní stage
Přednáška Mája Šnajdrová
Přednáška
Mája Šnajdrová

THRU: 4 dálkové traily amerického západu

Půlroční putování napříč USA: Od vyprahlých pouští Arizony až po divoké pobřeží Pacifiku

sobota 07:30
Hlavní stage
Přednáška Great Himalaya Trail Michal a Sofia
Přednáška
Michal Tlelka a Sofia Bočeva

Great Himalaya trail: Pěšky přes Himálaje

3 616 km z Pákistánu až do Nepálu

sobota 12:00
Hlavní stage
Přednáška Vagabundi banner
Přednáška
Vagabundi na Cestách

Pěšky přes půl planety: Z Bali do Česka

4 roky na cestě. 20 000 kilometrů plných potu, prachu a šílených historek

sobota 17:30
Hlavní stage
Přednáška Ondřej Peč Congo
Přednáška
Ondra Peč

Proč se (ne)trekuje v Africe?

Congo Nile Trail: O Africe, pytlácích a o tom, jak vám znalost českých po*nohereček může v Africe zachránit život

neděle 07:30
Hlavní stage

Soutěže o ultralehké vybavení

Můžeš se těšit na soutěže o vychytané ultralight vybavení v celkové hodnotě neuvěřitelných 75 000 Kč! Při kapacitě 150 lidí máš obrovskou šanci, že vyhraješ novou výbavu a lístek se ti rovnou zaplatí. Tak do toho běž naplno, ať si z fesťáku odvezeš kromě skvělých zážitků i něco na cesty.

Odhadování hmotnosti, soutěžní trail, pub quiz a další výzvy

Informace

Ubytování

Informace níže vycházejí z ročníku 2026. Pro rok 2027 je upřesníme spolu se spuštěním prodeje.

Základem festivalu je klasická romantika – spaní ve vlastních stanech na prostorné louce. Pokud ale preferuješ pořádnou střechu nad hlavou, máme k dispozici 40 lůžek přímo v budově ve sdílených pokojích (pro 2–4 osoby) se společným sociálním zařízením.

Lůžka budou účastníkům přidělována dle aktuálních možností. Budeme se však snažit, aby kamarádi a páry byli na pokojích spolu. Svou preferenci nám můžeš napsat do dotazníku, který ti zašleme po zakoupení vstupenky.

Ať už zvolíš stan, nebo postel, o komfort nepřijdeš – vnitřní záchody a teplé sprchy můžeš využívat po celou dobu festivalu.

Dron foto

Vstupenky

Prodej vstupenek na rok 2027 spustíme do konce roku! Kapacita je omezená, takže pokud nechceš nic propásnout, přihlas se k newsletteru Gramina. Odběratelé se o prodeji dozví s předstihem.

Přihlásit se k newsletteru ✉️

Dron foto

Mapa mista

Kubasův Mlýn — mapa místa konání

Autem & Spolujízda

V areálu festivalu zaparkuje jen cca 50 aut. Prosíme, sdílejte místa v autě!

Orientační dojezd: Praha (1:50 h), Brno (1:30 h), Olomouc (1:20 h).

Hromadnou dopravou

Dojeď vlakem do Ústí nad Orlicí a protáhni si nohy 6km procházkou do Kubasova Mlýna, nebo si najdi autobus na zastávku Hrádek, pod Hrádkem, odkud tě čeká do areálu už jen kilometrová cílová rovinka.

Orientační dojezd: Praha, Brno i Olomouc okolo 2 hodin.

Organizátoři

Tým Gramino

Za celým festivalem stojí parta nadšenců do dálkových treků a ultralehkého vybavení z e-shopu Gramino. Během víkendu nám budou krýt záda naši skvělí ambasadoři a pomocníci z řad zákazníků a kamarádů.

Kdybys cokoliv potřeboval/a nebo chtěl/a jen probrat vybavení u piva, bezpečně nás na místě poznáš podle firemních triček. Těší se na tebe David, Míša, David, Monča, Zuzka, Barča a další.

Festival Život na treku 2024

Nejčastější dotazy

Pokud máš otázku, na kterou nenacházíš odpověď, neváhej nám napsat na festival@gramino.cz nebo zavolat na +420 792 372 934.

Prodej spustíme ještě do konce tohoto roku. Kdo odebírá newsletter Gramina nebo nás sleduje na sociálních sítích, dozví se o prodeji jako první.